Engellilere Ulaşım Kolaylığı

 

LİFTSA'dan ISUZU URBAN "Engelli Taşıma Aracı"...

    Bursa’da engellilere yönelik pek çok “ilk”i hayata geçiren LİFTSA, şimdi de BALIKESİR BURHANİYE S.S. Körfez Sahil Birlik Mot. Taşıt. Kooperatifine ISUZU URBAN "Engelli Taşıma Aracı" dönüşümü gerçekleştirerek, Engelli Vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor...

BALIKESİR BURHANİYE İLÇESİNDE...

    Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, şehir içinde kartlı otobüsler hizmete girerken, bazı otobüslerde de engelli rampaları yaptırıldı. Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Müfide Esringün, engelli rampası bulunan otobüse binerken emeği geçenlere teşekkür etti. Geçtiğimiz Mayıs ayında şehir içi taşımacılığında yeni dönem başlarken engelliler de unutulmadı. Şehir içinde hizmet veren otobüslerden bazılarına engelli rampası yaptırıldı. Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını anlatan Belediye Araç Sorumlusu Hüseyin Karakaya, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak istediklerini söyledi.

Detaylar

    Araç sürücülerine engelli rampaları konusunda eğitim verdiklerini anlatan Hüseyin Karakaya, “Engellilerin istediği saatlerde belli güzergahlara engelli rampası bulunan araçları yönlendiriyoruz. Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın bizi aramalarını istiyoruz. Müfide ablamız da bunun denetçisi olacak” dedi. Otobüslerdeki engelli rampalarının hayatlarını kolaylaştıracağını anlatan Müfide Esringün, “Günümüzde pek çok engelli evinden çıkamıyor. Engelli arkadaşlarımızın bu otobüslerden yararlanmalarını istiyorum. Engellerinin hayatlarını kolaylaştırmak için herkes gayret göstermeli. Kimse engelli geçişlerine araç park etmemeli” dedi.

Kaynak: IHA
Ekleme Tarihi: 11.09.2013 16:44, Son Güncelleme: 11.09.2013 21:22

* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız...(Haberciniz.biz)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız...(Yasadikca.com)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız...(Haberler.com)

Diğer Duyurular