Balıkesire Engelsiz Taksi Hizmeti


LİFTSA'dan RENAULT MASTER "Engelli Taşıma Aracı"...
 
  Bursa’da engellilere yönelik pek çok “ilk”i hayata geçiren LİFTSA , şimdi de Balıkesir Belediyesine "Engellilere Engelsiz Taksi Hizmeti"  veren RENAULT MASTER "Engelli Taşıma Aracı" dönüşümü gerçekleştirerek, Engelli Vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor...
 
BALIKESİR Belediyesinden Engellilere Engelsiz Taksi Hizmeti...
 
  Balıkesir Belediyesi'nin, engelli vatandaşları hastaneye götürüp getirmek  için özel olarak dizayn ettiği "Engelsiz Taksi" hizmete girdi. Saat 08.00 ile 24.00 arasında engellilere ücretsiz hizmet verecek araca, ikisi tekerlekli sandalyeli olmak üzere 11 engelli binebilecek. Engelli vatandaşlar, 444 40 10 numaralı telefondan randevu alabilecek.

Detaylar

    Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Engelsiz Taksi'yi basın mensuplarına tanıttı. Hizmet binası bahçesinde düzenlenen tanıtım törenine, engelli vatandaşlar ve belediye personeli katıldı. Aracın hizmete alınmasından dolayı son derece memnun olduklarını belirten engelliler, emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Ok, daha önce engelli vatandaşlar için bir otobüsün hizmete alındığını hatırlatarak, "Engelli kardeşlerimizi evlerinden alıyoruz, onların arzu ettiği şekilde hoşça vakit geçirmelerini sağlıyoruz ancak bu sefer aracımız, tamamen yine engelli vatandaşlarımız için başka bir amaçla hizmet edecek. Bu yeni aracımız, engelli kardeşlerimizin özellikle hastaneye gidip gelmeleri için hizmete alındı. Aracımıza aynı anda toplam 11 engelli vatandaşımız binebilecek. Aracın arka kısmına, iki adet tekerlekli sandalye koyulabiliyor. Ayrıca engelli kardeşlerimizin oturabileceği dokuz adet koltuk mevcut." dedi. Arka kapıdaki kumandalı asansör sayesinde tekerlekli sandalyeyle binilebileceğini ifade eden Başkan Ok, "Vatandaşlarımız, randevu sistemiyle araçtan faydalanabilecek. Belediyenin 444 40 10 numaralı telefonunu arayacak olan vatandaşlarımız, evlerinden alınarak muayene olacakları şehiriçindeki hastanelere ücretsiz olarak götürülecek. Muayeneden sonra tekrar evlerine bırakılacak. Hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere ailelere de kolaylık sağlayacak." diye konuştu. İsmail Ok, bir kişi de olsa aracın hizmet vereceğini vurgulayarak, diğer engelli aracının sosyal faaliyetlerde, yeni aracın ise sadece engelli vatandaşların sağlık konularında çalışacağına dikkat çekti.
 
   Engelli Alper Şentürk ise aracın hizmete girmesiyle Balıkesir'de bir engelin daha kalktığını belirterek, "Başkanımız ve belediyemiz sayesinde Balıkesir'de çoğu engelimiz kalkacak. Engelli vatandaşlarımız, 24 saat belediyeyi arayıp kayıt yaptırabilirler. Bu bir başlangıçtır bizim için. Hiçbir engelimiz Balıkesir'de kalmayacak. Bütün engelli vatandaşlarım adına başkanıma teşekkür ediyorum." dedi.
 

Diğer Duyurular