Kdz. Ereğli Belediyesi Engelli Taşıma Aracı

 
 
 
 
LİFTSA'dan MERCEDES SPRİNTER "Engelli Taşıma Aracı"...
 
  Bursa’da engellilere yönelik pek çok “ilk”i hayata geçiren LİFTSA , şimdi de Krd. Ereğli Belediyesine MERCEDES SPRİNTER "Engelli Taşıma Aracı" dönüşümü gerçekleştirerek, Engelli Vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor...
 
Krd. Ereğli Belediyesinin Engelli Taşıma Aracı Hizmete Girdi...
 
  Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından satın alınan engelli taşıma aracı düzenlenen törenle hizmete girdi.Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık evde bakım ve sağlık hizmetleri sırasında evlerinden dışarı çıkamayacak durumda olan hastaların taşınması için engelli aracı satın aldıklarını söyledi. 

Detaylar

    Evde bakım hizmetleri sırasında yatalak hastaların dışarı çıkamadığını ve sosyal hayattan tamamen koptuklarını fark ettiklerini dile getiren Posbıyık, “Bazı hastalarımızın yakınında onları dışarı çıkartıp gezdirecek kimseleri dahi yok. Bize buradan yola çıkarak bu durumda olan hastalarımızı engelli taşıma aracımız ile evlerinden alacağız ve sahilde gezdireceğiz. Bir görevlimiz o hastamıza yada engelli vatandaşımıza refakat edecek, Çınar altında çay içirecek. Dolayısıyla bu insanlarımızın sosyal hayattan kopmamasını sağlayacağız” dedi. Posbıyık engelli taşıma aracını Devlet Malzeme Ofisi’nden 100 bin TL’ye satın aldıklarını ve Bursa’da arka kısmına hidrolik asansör yaptırdıklarını ifade etti. Posbıyık belediye meclisinde alınan karar gereği bundan sonra yeni yapılacak apartmanların girişlerine engellilerin rahatça girebileceği yollar yapılmadan ruhsatlarının verilmeyeceğini dile getirdi.Yapılan konuşmanın ardından Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar ve Din Hizmetleri Müdürü Metin Avcı’nın yaptığı dua ile engelli, taşıma aracı hizmete girdi. Posbıyık gazetecilere engelli taşıma aracının nasıl çalıştığını gösterirken, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde hizmete alınan aracın Ereğli’ye hayırlı olmasını diledi.

* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (pirsushaber.com)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (elazighaberi.com)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (mersinim.net)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (marasgundem.com)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (yurthaber.mynet.com)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (haberciniz.biz)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (ereglibulteni.com)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (damar67.com)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (dinihaberler.com)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (canhaber.com)
* Haberin Devamını Okumak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... (haberhayat.com)
 

Diğer Duyurular